Yoyo factory

Pamätáte si na hračku jojo?

Na hračku jojo si pamätá asi väčšina z nás. Je tvorená dvomi diskami, ktoré sú vyrobené buď z dreva, plastu alebo kovu. Tieto disky sú spojené osou, okolo ktorej je dlhá šnúrka. Na voľnom konci je akýsi uzlík, ktorý sa obvykle dáva na ukazovák alebo prostredník. V súčasnosti je však táto detská hračka na trochu inej úrovni a nie je určená len pre tých najmenších, čo si asi väčšina z nás myslí.

Dňa …….. sa v našej škole objavili šikovní chalani z YOYO FACTORY, ktorí predviedli našim žiakom skvelú show s tzv. yoyom. Yoyo je veľmi populárne, pretože umožňuje vytvárať a skúšať nové triky, ktoré vyzerajú na prvý pohľad možno veľmi zložito, ale po chvíľke venovania sa tomuto modernému športu, by ste si yoyovanie určite obľúbili a snažili sa v ňom aj naďalej zdokonaľovať. Výhodou je, že sa tomuto športu môžete venovať kdekoľvek – doma, vonku, v škole, v obchode …, kde vám len napadne.

Aj naši žiaci si yoyovanie vyskúšali s pani učiteľkou Mgr. Dankou Kališovou. Išlo im to skutočne bravúrne a za odmenu si každý z nich mohol zobrať toto moderné yoyo.