Škola v prírode Tesáre

Hurá! Hurá! Opäť po roku sa uskutočnila ďalšia škola v prírode pre žiakov nultého až štvrtého ročníka a to v dňoch od 15. mája do 19. mája 2017 v rekreačnom zariadení Tesáre.

Kde sme boli?

Na juhovýchodnom úpätí Považského Inovca neďaleko Topoľčian a dedinky Jacovce nájdete v lese rozsiahly rekreačný areál Tesáre. Svojou rozlohou 3 hektáre patrí medzi najväčšie strediská svojho druhu. Ideálnou polohou a vybavením je ako stvorený pre perfektnú školu v prírode. Celý areál je oplotený, má nočné osvetlenie a aj kompletné ozvučenie. Atraktivitu areálu dopĺňa udržiavaná parková architektúra s umelým jazerom a chovom rýb. Skrátka paráda! Rekreačný areál je vzdialený 10 km od Topoľčian, 7 km od rekreačnej oblasti Duchonka a 2 km od obce Tesáre.

Čo sme tam robili?

Prvý deň sme absolvovali cestu autobusom na miesto pobytu školy v prírode. Po ubytovaní a obede nás pani učiteľky oboznámili s vnútorným poriadkom, ktorý sme museli dodržiavať. Každý deň doobeda sme sa učili slovenský jazyk a literatúru a matematiku. Pred obedom sme si zahrali futbal alebo tenis. V poobedňajších hodinách si nás rozdelili animátori do dvoch tímov. Mali pre nás pripravené rôzne aktivity na zoznámenie sa. Po večeri nasledoval večerný program formou vedomostných aktivít v spoločenskej miestnosti a diskotékou. Cieľom celého týždňa s animátormi sme mali vybudovať slniečkový chodník slávy.

V tretí deň sme zažili fantastickú turistiku na ranč do Bojnej, ktorý bol spojený s prehliadkou malej ZOO. Spoznávali sme okolitú prírodu, uplatnili sme naše vedomosti o lese a správaní sa v ňom. Naživo sme sa stretli so zvieratkami (klokan, sova snežná, tiger, lev, medveď, domáce zvieratá, pštros Emu, lamy, ťavy, kozy, poníky, kone, bizón, opice, rys, bobor, surikaty). Zažili sme strihanie oviec a miestny gazda nám dal prednášku o starostlivosti o zvieratká.

V predposledný deň sme sa mohli povoziť na koňoch a zahrať sa na kovbojov. Mali sme možnosť zahrať sa plážový volejbal, tenis, futbal a zabehať si na tartanovej dráhe. Po večeri prebehlo vyhodnotenie aktivít jednotlivých tímov, čistoty izieb a rôznych kategórií so záverečným galaprogramom a udeľovaním diplomov a cien. Po vyhodnotení aktivít s animátormi nás pred spoločenskou miestnosťou čakalo prekvapenie. Prišla nás pozrieť naša pani riaditeľka s pani tajomníčkou a pánom asistentom. Veľmi nás to potešilo. Ďakujeme krásne za milú návštevu. Večer sme si opiekli klobásky spolu s pani učiteľkami a našimi animátormi.

Celý týždeň sa o naše brušká starali tety kuchárky a preto nám vôbec nič nechýbalo. Varili pre nás vynikajúce dobroty. Animátori sa starali o náš program a pani učiteľky zabezpečili, aby sme nezleniveli v učení.

Tohtoročná škola v prírode od ubytovania, cez areál a spoznanie sa s novými kamarátmi vyšla na jedničku s hviezdičkou. Stali sa z nás hollywoodske hviezdy, naučili sme sa opäť niečo nové a čo je dôležité v zdraví sme sa vrátili späť k našim rodičom.