Korčuliarsky večer v Podunajských Biskupiciach & B21

V piatkový večer 14. júla 2017 privítala mestská časť Podunajské Biskupice spolu s MČ Vrakuňa korčuliarov aj cyklistov jazdou „Bratislava-inline.“

Tradičné podujatie, ktoré sa v hlavnom meste koná už 14 rokov sa presunulo po prvýkrát aj do našej mestskej časti a preto aj my z B21 sme sa rozhodli prísť toto úžasné letné podujatie osobne podporiť.  Sme totiž tiež toho názoru, že cvičenie pôsobí ako liek, aj ako prevencia pred zlým zdravotným stavom (napríklad detskou obezitou, či srdcovo-cievnymi ochoreniami).

Zďaleka to však nie je jediný dôvod, prečo sa hýbať. Pohyb totiž výrazne prospieva k rastu mozgových buniek, zlepšeniu funkcií mozgu a zvýšeniu koncentrácie.

PRE ZAUJÍMAVOSŤ

Cvičenie a pozornosť: V dnešnej spoločnosti ak vidíme dieťa, ktoré je nepozorné, tak ho hneď radíme k známemu ADHD. Možno je za ADHD “iba” nedostatočná pohybová aktivita. Čo teda s deťmi, ktoré sú hyperaktívne? Vedci potvrdili, že pohybová aktivita mení aktivitu mozgu spôsobom, ktorý môže zlepšiť sebadisciplínu. Každopádne nielen krátko trvajúce zaťaženie, ale aj pravidelná pohybová aktivita má svoj význam.


Organizátor:

Bratislava-inline