Koncoročné výlety v Starom Meste

Dňa 22. 06. 2017 sa žiaci 1. A, 2. A a 4. A triedy vybrali do ulíc Starého Mesta v Bratislave…

Nadšení výletníci (prváci a druháci) prišli načas, aby videli, čo najviac. Pešou zónou sme sa dostali k Slovenskému národnému divadlu. Presun nám spríjemňovali osviežujúce fontány. Stánkari ponúkali množstvo suvenírov, zaujali sme aj zahraničných turistov. Obdivovali sme Univerzitnú knižnicu a Michalskou bránou sme sa dostali na Obchodnú ulicu. Navštívili sme McDonald´s, kde sme sa občerstvili. Cestou späť sme sa zastavili v Dóme sv. Martina. Dali sme zabrať svalom stúpaním na Bratislavský hrad. Presun k autobusu sme si spestrili žartovnými poskokmi, spievaním a tancom okolo stromu, čím sme na tvárach okoloidúcich vyvolali úsmevy a potešenie. Príjemne unavení, ale spokojní sme sa šťastne vrátili do školy. Všetci sme sa zhodli na tom, že o rok výlet určite nevynecháme.

Štvrtáci si užili tri krásne výstavy v Bibiane – v Medzinárodnom dome umenia pre deti. Na prvom poschodí sme skúšali naše emócie. Po smútku a hneve prišla radosť a nakoniec nám teta povedala, že koľko ľudí je na svete, toľko existuje fóbií – strachov z niečoho. Objavili sme nové pojmy, vyskúšali sme si, či máme strach z pavúkov, uzavretých priestorov alebo z výšok. Potom sme sa presunuli na prízemie, kde sa na nás usmievali ilustrácie z knižiek. A na druhom poschodí sme si otestovali náš zrak, či skutočne vidíme dobre. Po skvelej prehliadke sme ochutnali vynikajúcu zmrzlinu na Hviezdoslavovom námestí. Super deň za nami a tešíme sa opäť na budúci školský rok ako veľkí piataci.