11. Biskupický Juniáles a naša B21

11. Biskupický Juniáles

Napriek nie veľmi priaznivému počasiu, ktoré vedelo v ten deň človeka i odradiť vyjsť do ulíc, sa v sobotu 17. júna 2017 konalo spoločenské podujatie.

Príznačný názov 11. BISKUPICKÝ JUNIÁLES, ktorý slávnostne svojim príhovorom otvorila a nielen Biskupičanov privítala naša vážená pani starostka mestskej časti PhDr. Alžbeta Ožvaldová prezrádza, že tento rok išlo už o neuveriteľný 11. ročník. Veríme, že sa tak začala ďalšia úspešná desiatka.

Aj tento rok nachystala pani starostka spolu s oddelením školstva a kultúry miestneho mestského úradu naozaj umelcami bohatý program. Už hneď v prvej polovici sa pred tým nespočetným množstvom divákov predstavili a svojim programom obohatili podujatie šikovné talentované deti a ich pedagógovia z materských a základných škôl našej mestskej časti.

A ako to už býva u nás dobrým zvykom, tak i naša Základná škola B21 nemohla predsa chýbať v zozname účinkujúcich na takto obľúbenom a úspešnom verejnom podujatí, akým Biskupický Juniáles určite je a dala organizátorom vedieť o účasti aj našich šikovných a akčných detí.

No len čo čert nechcel, a akoby ani pravda byť nemohla, tak sa veru i naozaj stalo a žiaci našej školy, ktorí boli ako hlavní účinkujúci bez náhradníkov, nám neočakávane až na jedného žiaka všetci ochoreli. A toto všetko ani nie 24 hodín do začiatku podujatia!

Nebolo preto veľa času na premýšľanie či zaváhanie. A o nejakej možnosti zrušenia vystúpenia za našu školu nikomu ani len v tých najpochmúrnejších myšlienkach nechcelo na um prísť.

Dali sa teda múdre hlavičky dokopy a i keď pod tlakom času, ale za to pod profi vedením našej hlavnej choreografky pani učiteľky Mgr. Julky Opálkovej sa za žiakov alternovali samotní učitelia, ktorými nebol nik iní ako naša vždy pripravená pani riaditeľka školy Mgr. Ivetka Horváthová, učitelia Julka O. , Kristínka S. , Erik M. a onen hrdina z radu žiakov náš skrytý deviatacký talent Kevin Tatrn .

Tanec pod umeleckým aliasom „Jackon‘s 5“, ktorého choreografiu mali teda pôvodne zatancovať naši žiaci, sa tak stal príjemným a zároveň zábavným prekvapením juniáleského programu nielen pre nás účinkujúcich, ale v podstate pre nás všetkých, ktorí sme tam v tú zážitkom neopakovateľnú chvíľu boli nielen telom, ale i duchom a srdcom prítomní.

Opäť sa raz dokázalo, že naše deti a my učitelia sme spolu tímovými hráčmi, ktorí vedia zabojovať a to nielen za seba samotných, ale ZA NÁS VŠETKÝCH, za tím B21!

A odmena? Tou bola pre nás jedinečná sobota, hlučný potlesk divákov  a čo viac, slová vedúcej oddelenia školstva a kultúry pani PaedDr. Beaty Biksadskej, ktorá verejne poďakovala všetkým deťom a pedagógom za úžasný program, ktorý pripravili pre svojich rodičov, priateľov, obyvateľov a teda tak pre všetkých návštevníkov Biskupického Juniálesu 2017.

A nezabudnite, tanec navodzuje dobrú náladu, vytvára pozitívnu atmosféru, podporuje spoluprácu a kooperáciu v skupine a má nielen psychologické, ale aj terapeutické a liečivé účinky.

Takže “Let’s dance!” priatelia 🙂