Varila myšička kašičku… Kto nepozná, nech spozná a zaspieva si.

VARILA MYŠIČKA KAŠIČKU od ikonickej detskej speváckej suity Eugena Suchoňa s pôvodnými obrázkami Ľudovíta Fullu.

 

Štáb réžia, scenár, Vlastimil Herold ; námet, Dušan Roll ; kamera, Jozef Ružička ; hudba, Eugen Suchoň ; výtvarné návrhy, Ľudovít Fulla ; animácia, Libuše Černá ; dramaturg, Rudolf Urc ; strih, Margita Černáková ; zvuk, Alexander Pallós ; vedúci výroby, Pavol Forisch ; nahral, Komorný orchester Čsl. rozhlasu ; spev, Detský zbor Čs. rozhlasu ; spolupracovali, Ján Čirka, Valéria Takáčová, Viera Záhumenská, Vladimír Sedlák, Tlačiarne SNP Martin ; odborná spolupráca, Dušan Roll.
Produkčná spoločnosť  Slovenská filmová tvorba Bratislava
Krajina Slovensko [Československo]
Pôvodný formát farebný, zvukový ; 35 mm
Pôvodný čas trvania 8 min. 47 sek.
Pôvodný jazyk slovenčina
Rok výroby 1974
Žáner  animované filmy
   klasická animácia
   krátkometrážne filmy
   35 mm filmy
Anotácia Kreslené filmové leporelo s obrázkami Ľudovíta Fullu a hudbou Eugena Suchoňa.
  Animated folder-book with drawings by Ľudovít Fulla and music by Eugen Suchoň.