20. ročník súťaže vo varení guláša a súťažný tím B21 priniesol ďalšie víťazstvo pre ZŠ Biskupická 21

Prvá septembrová sobota patrila  v Podunajských Biskupiciach už tradične jedinečnému podujatiu – Súťaži vo varení guláša o cenu starostu, ktoré aj tento rok výborne zorganizovala mestská časť Podunajské Biskupice. Účastníkov jubilejného 20. ročníka privítal starosta mestskej časti – MČ Bratislava – Podunajské Biskupice Mgr. Zoltán PÉK.

Tohtoročnej súťaže vo varení guláša sa zúčastnilo 21 družstiev, medzi ktorými boli aj také, ktoré sa súťaže zúčastňujú už od jej začiatku. Za toto 20 ročné obdobie nás, žiaľ, niektorí stáli členovia opustili, no pribudla aj nová generácia, ktorá v tejto tradícii pokračuje.

Výťažok z predaja gulášov použije mestská časť na nákup školských pomôcok pre prvákov z biskupických základných škôl. Celkový výťažok z predaja gulášov bol 1765,81 €.

O výbornú náladu sa počas dňa postarali ľudová hudba Jána Stupku, speváčka Sissi a folklórny spevácky súbor Radosť.

Porota nakoniec rozhodla o troch najlepšie uvarených gulášoch. Najchutnejší guláš uvarila tento rok partia z La Elegance, na druhom mieste skončilo MKP – SMK a na treťom KDH Podunajské Biskupice. Z rúk starostu a poslancov Podunajských Biskupíc si cenu odniesli aj sympatické dámy zo Základnej školy Biskupická za najoriginálnejšie oblečené družstvo a tím zamestnancov Miestneho úradu za zachovávanie tradícií.

V Súťaži vo varení guláša sú však víťazmi všetci, ktorí svoj čas a energiu venovali pre dobrú vec.