Ulice budú patriť deťom…

Metropolitný inštitút Bratislavy zorganizoval prvú Ulicu na hranie ešte vlani v septembri na základnej škole Tbiliská v Rači. Tento rok sa festival rozšíril do celého mesta a uskutoční sa na základných školách zapojených v projekte Mesto pre deti. Festivaly sú súčasťou celomestského projektu Mesto pre deti, ktorého cieľom je zvyšovať bezpečnosť v okolí škôl, vytvárať inkluzívne prostredie priateľské ku všetkým deťom, redukovať pohybové bariéry, dopravné zápchy aj škodlivý smog. Iniciatíva reaguje na súčasnú situáciu, kedy stále viac detí vozia rodičia do školy autom, a to aj napriek tomu, že bývajú v jej blízkosti. Projekt organizuje Metropolitný inštitút Bratislavy v spolupráci s hlavným mestom a organizáciou UNICEF. Na príprave festivalov sa podieľa aj Inštitút pre aktívne občianstvo, ktorý s MIB zdieľa užitočné informácie v oblasti občianskej angažovanosti.

V piatok 8. septembra sa aj pred našou ZŠ Biskupická a časť Biskupickej ulice zmení na jednodňovú pešiu zónu, aby sa deti mohli bezstarostne hrať na ulici bez áut. 

Festival ULICA NA HRANIE sa začína už o 10:00 a potrvá až do 18:00 hod..

Počas celého piatka vás čakajú športové hry, Cirkus Kus, workshop stavania bunkrov, tanečný workshop, skejtbordingový workshop, kúzelník, divadielko a o hudobnú zábavu sa postará DJ.

Festival je bezplatný xa prísť môže každý, kto chce zažiť verejný priestor pred školou inak, ako v bežný deň.


Uložiť odkaz do záložiek.