?NOC ČÍTANIA BIBLIE …biblický projekt nadväzujúci na výzvu pápeža.

Katolícke pedagogické a katechetické centrum, n. o. Vás v spolupráci s biblistom Františkom Trstenským pozýva zapojiť sa do projektu Noc čítania Biblie.

Projekt nadväzuje na výzvu pápeža Františka: “K nasledovaniu Ježiša nestačia dobré snaženia, potrebné je každodenne počúvať jeho volanie. Len on, ktorý nás pozná a neskonale miluje, nám dá zájsť na hlbinu v mori života. Tak ako to urobil s tými učeníkmi, ktorí ho počúvli. Preto potrebujeme jeho Slovo: počúvať uprostred tých tisícov každodenných slov to jediné Slovo, ktoré nám nehovorí o veciach, ale hovorí nám o živote.
Drahí bratia a sestry, dajme v našom vnútri miesto Božiemu Slovu! Čítajme si každý deň pár riadkov z Biblie. Začnime Evanjeliom: majme ho otvorené doma na nočnom stolíku, nosme si ho so sebou vo vrecku alebo v taške, otvorme si ho v mobile, nechajme, aby nás každý deň inšpirovalo. Objavíme, že Boh je blízko, že osvetľuje naše temnoty a že s láskou privádza náš život na hlbinu.“ (z homílie počas slávenia Nedele Božieho slova 26. januára v Bazilike sv. Petra)

Biblický projekt NOC ČÍTANIA BIBLIE  začína  v piatok pred treťou veľkonočnou nedeľou 24. apríla 2020.

Motto projektu je„Žena, veľká je tvoja viera.“ (Mt 15, 28).

 

Cieľom tohto projektu bude postaviť BOŽIE SLOVO do stredu rodiny, školského a farského spoločenstva.