Ministerstvo školstva spustilo aplikáciu HybSaDoma.sk

Rezort školstva sa stotožňuje s názorom lekárov, že dobrá imunita človeka je dôležitá v boji s infekčnými chorobami. Aplikácia môže pomôcť vstať spred počítača a potešiť sa pohybom. Preto sa odporúča všetkým ľuďom pohyb na čerstvom vzduchu bez ohľadu na to, či je vykonávaný individuálne pre vlastné potešenie, alebo pod vedením športového odborníka. 

Hlavným cieľom pri vývoji bolo pomôcť učiteľom telesnej výchovy, inštruktorom pohybových aktivít a športovým trénerom (najmä) mládeže.

Aplikácia umožňuje učiteľovi zostavovať pre svojich žiakov súbory cvičení pre virtuálne hodiny telesnej výchovy, trénerom zase pripravovať pre svojich zverencov tréningové jednotky. Jednotlivé cvičenia je možné zverejňovať vo forme videí, fotografií, obrázkov alebo textových popisov. Žiaci a športovci môžu následne podľa pokynov absolvovať cvičenia a poskytovať po odcvičení spätnú väzbu učiteľovi či trénerovi.

HybSaDoma.sk  slúži aj ako inšpirácia pre verejnosť, nakoľko cvičenia vo verejnej sekcii je možné prezerať aj bez potreby registrácie. Na vhodný obsah cvičení vo verejnej sekcii dozerá ministerstvo.