Svetový deň zdravej výživy

Svetový deň výživy sa oslavuje každý rok 16. októbra na pamiatku založenia Organizácie pre výživu a poľnohospodárstva Spojených národov (FAO) v roku 1945.

Aj v našej škole sa každoročne venujeme tejto téme. Touto akciou sa snažíme poukázať na možnosti zdravej stravy. V každej triede sme vyrábali vo štvrtok 19. októbra ovocné a zeleninové šaláty. Mnohé sa podobali na skutočne umelecké dielka. Pani učiteľky nachystali ovocie a zeleninu, ktorá obsahuje množstvo vitamínov a je zdravá pre nás všetkých. Spoločne so žiakmi sme sa rozprávali o tom, aké dôležité je každodenne prijímať tieto zdravé dobroty…

Poznáte potravinovú pyramídu?

Podľa nej by 40 % nášho denného príjmu potravín mali tvoriť potraviny zo skupiny obilniny, chlieb, ryža a cestoviny, 35 % ovocie a zelenina, 20 % mlieko, mliečne výrobky, mäso, hydina, ryby, strukoviny a orechy, 5 % tuky, oleje a sladkosti. Samozrejme nesmieme zabúdať ani na dostatočný príjem tekutín.