19. marca 2017

Nultý ročník

Máte dieťa s odloženou školskou dochádzkou?

Základná škola Biskupická 21, 821 06 Bratislava ponúka umiestnenie Vášho dieťaťa do nultého ročníka v školskom roku 2017/2018!

Podmienky pre zaradenie do nultého ročníka:

• Dieťa k 1. septembru dosiahne fyzický vek šesť rokov.
  • K zaradeniu do nultého ročníka je potrebné odborné psychologické vyšetrenie /vyšetrenie školskej zrelosti po zápise do 1.ročníka/.
  • Nultý ročník môže navštevovať dieťa len jeden školský rok.
  • Nultý ročník navštevuje dieťa na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu.

Hlavné ciele:

• Nultý ročník všestranne pripraví deti pre vstup do prvého ročníka /základy matematických predstáv, rozvíjanie komunikačných schopností, grafomotorických zručností, manuálnych a pohybových schopností/
  • Nultý ročník poskytne počiatočné základy prvého ročníka.
  • Po absolvovaní nultého ročníka sa deti začlenia do výchovno-vzdelávacieho procesu prvého ročníka a minimalizujú sa ťažkosti pri osvojovaní učiva.

Organizácia práce v nultom ročníku:

• V nultom ročníku vyučuje pedagóg s kvalifikáciou pre prvý stupeň.
  • Pedagóg organizuje výchovno-vzdelávací proces v blokoch alebo vyučovacích hodinách a pracuje s deťmi na základe ich špecifických schopností.
  • Žiaci pracujú v skupine 8 až 12 rovnocenných detí a po dennej činnosti odchádzajú domov alebo môžu byť zaradení do činnosti školského klubu.

Pomôcky do 0. ročníka

1. 1. Aktovka – na chrbát + vrecko s prezúvkami
  2. a/ Slovníček č. 644

b/ Veľký čistý zošit