Európsky týždeň mládeže 2021

Čo je Európsky týždeň mládeže?

Európske týždne mládeže umožňujú diskutovať o témach, ktoré sú pre mladých ľudí relevantné, prezentovať príležitosti, ktoré EÚ pripravuje pre mladých, a propagovať úspešné projekty. Je to vyvrcholenie európskych stretnutí mladých ľudí a sektoru, ktorý sa sa v EÚ venuje mládeži.

Kto organizuje Európsky týždeň mládeže?

Hlavnými organizátormi Európskeho týždňa mládeže sú národné agentúry pre Erasmus+ a Európsky zbor solidarity a sieť Eurodesk. V roku 2021 sa Európsky týždeň mládeže bude konať predovšetkým na vnútroštátnej úrovni a online.

O akcii

Chcete vedieť, čo sa chystá? S radosťou oznamujeme, že sa uskutoční Európsky týždeň mládeže 2021! V týždni od 24. do 30. mája sa v celej Európe budú konať rôzne zaujímavé a inšpiratívne podujatia pod heslom „Budúcnosť máme vo svojich rukách“. Budúcnosť sa formuje už teraz. Každý z vás môže prispieť k stanoveniu konkrétnych cieľov a pridať ruku k dielu. Tento rok navyše spúšťame nové programy EÚ pre mládež na roky 2021 – 2027! Nový Erasmus+ a Európsky zbor solidarity poskytnú mladým ľuďom príležitosť na to, aby sa viac angažovali v spoločnosti, prispievali k ekologickým projektom, čelili budúcim výzvam vďaka lepším digitálnym zručnostiam a stali sa inkluzívnejšími a otvorenejšími voči rozmanitosti.

Chcete sa dozvedieť viac o nových možnostiach financovania z prostriedkov EÚ alebo vyjadriť svoj názor na to, čo je pre vás dôležité? Zúčastnite sa na rôznych podujatiach a diskusiách a vyjadrite svoj názor na zásadné otázky!

Prečo práve heslo „Budúcnosť máme vo svojich rukách“?

Myslíte si, že viac mladých ľudí by malo byť aktívnych? Že by sa mali viac zasadzovať za lepšie zajtrajšky? Želáte si, aby sme žili v inkluzívnejšej spoločnosti? Záleží vám na stave životného prostredia? Mladí ľudia potrebujú priestor, v ktorom sa môžu podeliť o svoje názory a dozvedieť sa o nových príležitostiach a spôsoboch, ako zmysluplne prispieť k spoločnej veci. Pretože budúcnosť máte vo svojich rukách.

Ako sa môžete zúčastniť na podujatiach vo vašom okolí?

Na tejto stránke nájdete informácie o podujatiach vo vašom okolí. Organizátori pridávajú podujatia postupne. Ak nevidíte žiadne podujatie vo svojom okolí, pozrite sa na našu stránku neskôr! Sledujte naše stránky!

Pre viac info klik >>TU<<

Uložiť odkaz do záložiek.