Dr. Zdravie

Vo štvrtok dňa 12. 10. sme si pozreli výchovný koncert Paulíny Ištvancovej s názvom „Doktor zdravie“. Táto beseda s koncertom bola zameraná na zdravú výživu a zmenu myslenia mladých ľudí a detí ohľadom stravovania.

V dnešnej “uponáhľanej” dobe si mnoho ľudí nevie nájsť čas na správne stravovanie a neuvedomujú si dôležitosť zdravej stravy, príjmu vhodných a dostatočných vitamínov ( látok) či BIO produktov a to najmä u detí. Koncert sa venoval tejto téme a vhodným spôsobom sa Paulína snažila vysvetliť, prečo práve zdravá strava a dostatočný pohyb dokážu zmeniť ich život a dodať im energiu.

Súčasťou koncertu bola aj diskusia so žiakmi. Tak isto sa premietali videá so známymi osobnosťami, ako napríklad Adela Banášová, Matej “Sajfa” Cifra, Daniel Dangl, Martin Nikodým a ďalší. Počas koncertu Paulína spievala piesne zo svojho albumu a taktiež najpopulárnejšie slovenské a svetové hity. Aktívne zapájala do spevu nielen svojho otca, ale aj žiakov. Tým, že bol program popretkávaný mnohými piesňami, stáva sa dynamickým a zaujímavým. Taktiež počas programu sú propagované slovenské výrobky, ktoré sú pre nás najlepšie.

Cieľom programu bolo ukázať deťom spôsob, ako sa dá žiť zdravo a stravovať sa zdravo. Zároveň ich naučila rozoznať, ktoré výrobky obsahujú všetky potrebné vitamíny a ktoré len klamú svojím obalom, či reklamou. Každé slovo, ktoré zaznie na koncerte bolo prekonzultované s pani Mgr. Alenou Pethoovou (Welko – Inštitút zdravého života), odborníčkou na zdravú výživu a lekármi. Počas koncertu bola pre deti pripravená súťaž v ktorej zúčastnení vyhrali hodnotný balíček.

Po skončení koncertu bola pripravená autogramiáda a fotenie, ktoré deti veľmi obľubujú.