Coca Cola Cup

Coca-Cola Cup je najväčšia futbalová udalosť medzi základnými školami na Slovensku realizovaná pod záštitou reprezentanta Szilárda Németha.

V tomto školskom roku sme našich chlapcov opäť prihlásili do turnaja. Všetci boli nedočkaví, kedy tá pravá futbalová horúčka vypukne. Naši chlapci sa pripravovali na hodinách telesnej výchovy, spolu tvorili súpisku a počas prestávok vymýšľali stratégie hry. Vo štvrtok pred jesennými prázdninami sa po druhej vyučovacej hodine presunuli na veľký futbalový štadión do Vrakune, aby si zmerali sily so žiakmi ZŠ Železničná.

Z pohľadu diváka, podľa pani učiteľky Mgr. Danky Kališovej, bol futbal naozaj „páčivý“. Chlapci hrali s obrovským nasadením a dodržiavali všetky zásady Fair play. A navyše, belasé dresy im skutočne svedčali. Súper bol vyrovnaný, ale naši chlapci skvelou a premyslenou hrou po prvom polčase viedli 3:0. V druhej polovici zápasu, hneď v prvých minútach, inkasovali dva nečakané góly, čo ich nakoplo k ešte lepším výkonom. Zápas nakoniec dotiahli do úspešného konca, kedy súpera porazili na ich vlastnom ihrisku.

Srdečne Vám blahoželáme a držíme palce v ďalšom kole.

P. S.: Ešte pár slov na záver. Pani učiteľka Mgr. Danka Kališová bola na našich chlapcov v tej chvíli hrdá, lebo na turnaji ukázali, že sa vedia aj skvelo správať. Bola by veľmi rada, keby na to nezabúdali ani v škole, či už na vyučovaní, alebo počas prestávok. Lebo v budúcnosti pôjdu našu školu reprezentovať iba tí žiaci, ktorí sa stále správajú ako naozajstní športovci.